Pozor, nacházíte se na staré verzi mého webu. Mrkněte se raději na nový www.jakubstepan.comZa 10 sekund budete přesměrováni automaticky.

Proč si na párty přizvat fotografa

Proč si na párty přizvat fotografa
Focení narozeninových oslav.
Focení narozeninových oslav.

 Možná jste už vy nebo vaši přátelé pořádali nějakou větší oslavu narozenin či jakoukoli jinou společenskou akci, kde se sejdou lidé a kde se něco děje. Uvažovali jste o tom, jak nejlépe akci zdokumentovat, abyste si uchovali vzpomínky (nebo snad i zjistili, co se dělo, když už měl každý upito trochu víc). Vyplatí se pozvat si profesionálního fotografa?

 Já se domnívám, že ano, a nejen proto, že takové akce také fotím ;-). Má to celou řadu výhod. Jednak pokud si akci budete fotit sami, vždy bude na fotkách jeden člověk chybět. Samospoušť v takových situacích není moc šťastné řešení. Nemluvě o tom, že vy se chcete bavit, nepřišli jste přeci na svou vlastní akci fotit. 

 Focení akcí nepatří mezi nejjednodušší fotografické disciplíny a zahrnuje v sobě jistou dávku zodpovědnosti. Pokud fotograf prošvihne klíčový okamžik, těžko to už napraví. Zde tvrdím, že hodně záleží i na technice. Má-li fotograf horší foťák, dá mu takové focení opravdu hodně práce, aby poskytl kvalitní fotky. Obzvláště fotí-li se v horších světelných podmínkách, což je velmi časté. Párty bývají nejčastěji večer a přes noc. Externí blesk a dobrá znalost jeho používání je tu podmínkou. 

 V případě, že bude akci fotit někdo, kdo na foťáku používá jen tlačítko na zapnutí, spoušť a možná zoom, fotky budou z velké části neostré, „mázlé“ nebo na nich budou nehezké stíny od malého blesku. Zkrátka v lepším případě máte nejistý výsledek. V horším případě výsledek jistě špatný. Profesionální fotograf by vám měl zaručit to, že z akce budete mít fotky použitelné. Má na to vybavení a umí jej používat. Ví, co dělat, aby fotka byla dostatečně kvalitní i za velmi špatných světelných podmínek. Navíc se nemusí soustředit na nic jiného, než na svou práci, a tak by mu nemělo nic uniknout.

 Ať se daří! 

Fotí se nejen lidi, ale také detaily ;-).
Fotí se nejen lidi, ale také detaily ;-).
17.07.2014 13:13:26
Jakub Štěpán
email:  jakubstepan@jakubstepan.com                            Facebook               JakubStepan.com            MRJS – masožravky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one